Luděk Jeništa
PLÁNOVANÉ AKCE

Starostové si váží života na venkově                                                                                                                                                        Starostové hájí zájmy obcí a měst                                                                                                                                                                  Starostové znají nejlépe problémy obcí a měst          

Obvod 41 - Benešov
Sobota
2. KOLO Senátních voleb
Mgr. Luděk Jeništa
Více o mně...
Můj osobní život se dá rozdělit na tři základní oblasti - sportovní, pedagogickou a politickou.
Musím přiznat, že nejkrásnější pracovní období jsem asi prožíval jako učitel, zvláště v momentě, kdy mi byli přiděleni prvňáčci (1989). Konec totality a úžasná práce s "mrňouskama", na kterých je vidět každý den učitelsko-rodičovské práce - opravdu krásná doba. Když jsem se s nimi po čtyřech letech loučil, bolelo to, ale přišly doby vážnější.
Po revoluci mě více než 40 kolegů na škole zvolilo předsedou odborové organizace a odchod ředitele v roce 1994 se pro mne stal výzvou zkusit tuto školu řídit. Povedlo se a pak už to šlo, jak jsem výše popsal. Jen tvrdím, že stát se starostou města z pozice ředitele velké školy, pokud ta škola dobře funguje, je spíše společenský úspěch. Ale obhájit tento post v dalších volebních obdobích, to považuji za mnohem a mnohem cennější a o vaší práci vypovídající. Těch dvou obhajob si opravdu cením. A také tvrdím, že "alfa a omega" úspěchu je vytvoření skvělého týmu spolupracovníků, kolegů, přátel.


Celou dobu byla tato moje pedagogická i politická práce provázena sportem. Svou kariéru ve stolním tenisu jsem popsal, to byl hlavní koníček a při angažmá v Německu se dá říci i skoro pracovní povinnost - koneckonců jsem za takřka dvacet sezón v zahraničí nevynechal jediný zápas, čímž jsem si kromě výsledků získal v Bavorsku velký respekt. Druhou velkou zábavou pro mě byl fotbal. Za obec Libouň jsem odkopal v okresních soutěžích také skoro 20 sezón, ale to byla opravdu zábava, kamarádi, odreagování.
A to nejdůležitější na závěr. Vše popsané by se nedalo dělat bez podpory rodiny, zázemí, které vám manželka, děti a další nejbližší dokáží vytvořit. Už jen vědomí, že je máte, že na vás někdo čeká, že se na vás někdo těší a je s vámi rád - to se nedá ničím jiným nahradit. Já si toho hrozně vážím a snažím se jim toto vše v některých příhodných momentech vynahradit. Jak? To už si můžete představovat.


HLAVNÍ STRANA

O MNĚ

TÉMA / NÁZORY

PLÁN AKCÍ

PODPORA

GALERIE

KONTAKT
Obvod 41 - Benešov
Pátek
2. KOLO Senátních voleb