Luděk Jeništa
PLÁNOVANÉ AKCE

Starostové si váží života na venkově                                                                                                                                                        Starostové hájí zájmy obcí a měst                                                                                                                                                                  Starostové znají nejlépe problémy obcí a měst          

Obvod 41 - Benešov
Sobota
2. KOLO Senátních voleb
Narodil jsem se 8. 8. 1961 ve Vlašimi. Po dokončení povinné školní docházky jsem studoval na vlašimském gymnáziu a zakončil ho maturitní zkouškou v roce 1980. V letech 1981-85 jsem absolvoval Pedagogickou fakultu JEP v Ústí nad Labem, obor učitelství I. stupně se specializací na tělesnou výchovu. Po roční základní vojenské službě jako letovod navigátor jsem nastoupil jako učitel na základní školu, kde jsem vyučoval osm let.
V roce 1994 jsem uspěl v konkurzu a stal se ředitelem téže školy. Události, které byly spojené s nutností reorganizace základního a částečně i středního školství ve Vlašimi, mě přivedly do komunální politiky ve městě. Ve volbách do městského zastupitelstva jsem v roce 2002 za "Volbu pro město" získal od občanů nejvíce hlasů a jako projev jejich důvěry jsem proto přijal funkci starosty města. Tuto pozici jsem postupně obhájil i v dalších volbách v letech 2006  a 2010.

Mgr. Luděk Jeništa
Jako starosta středočeského města jsem vedl kolegy z dalších měst a obcí do krajských voleb v roce 2008 a za "Starosty a nezávislé" jsem kandidoval do Poslanecké sněmovny ČR v roce 2010. Obě kandidatury byly úspěšné a stal jsem se tak velmi vytíženým člověkem. V současné době se připravují nové krajské volby, kterých se již účastnit nebudu a svůj mandát v krajském zastupitelstvu v říjnu ukončím. Získané znalosti a zkušenosti chci nadále využívat zejména ve prospěch měst a obcí a proto jsem přijal nabídku "Starostů" na kandidaturu do Senátu. V případě úspěchu samozřejmě opustím funkci poslance. Musím přiznat, že i svou další angažovanost v komunální sféře budu velmi pečlivě zvažovat, zejména z pracovních i časových důvodů vůči rodině.
Jsem podruhé ženatý a mám 4 děti. Už od dětství je mým největším koníčkem sport, konkrétně stolní tenis, jehož tradiční baštou je moje rodné město Vlašim. V letech 1975 - 79 jsem byl členem československé juniorské reprezentace a zúčastnil se čtyř juniorských mistrovství Evropy, kde jsem získal celkem 7 medailí v soutěžích v družstvech, čtyřhře a dvouhře. V roce 1976 jsem vedl evropský žebříček kadetů, tedy hráčů do 15 let. Deset sezón jsem hrál za Vlašim a VŠ Praha naši nejvyšší mužskou soutěž, kde jsme za klub vysokoškoláků dvakrát získali stříbrné medaile. Stal jsem se postupně mistrem republiky ve dvouhře mladších i starších žáků, juniorů a ve čtyřhře s Jindřichem Panským v kategorii mužů. Svou kariéru jsem si prodloužil takřka dvacetiletým angažmá v německé oberlize a regionallize, kde jsem nastupoval za kluby v Pasově a Pfarrkirchenu. Před třemi lety jsem vzhledem k pracovní vytíženosti svou sportovní činnost ukončil.
Více o mně...
HLAVNÍ STRANA

O MNĚ

TÉMA / NÁZORY

PLÁN AKCÍ

PODPORA

GALERIE

KONTAKT
Obvod 41 - Benešov
Pátek
2. KOLO Senátních voleb